Çağdaş Belediyecilik Anlayışımızla Hizmete Devam..

0

Hozat Belediyesi Kardeş Bornova Belediyesinin desteği ile başlatmış olduğumuz sistem yenileme çalışmaları kapsamında , eski usul su sayacı okumaya son vererek yeni el terminali ve bilgisayarlı sisteme geçiş yapıyor.
Mevcut Haliyle sayaç okuma elemanlarımız evlere gidip sadece su sayacı üzerindeki rakam yazar vatandaşa verirlerdi. Vatandaşımızın Borcunun ne kadar olduğu yada geçmişten kalan borcu olup olmadığını öğrenmek için belediyeye kadar gelmeleri gerekiyordu.Hata payı yüksekti.Yeni sistemimizde ise evinize gelen sayaç okuma elamanımızın sayacı okumasının ardından ne kadar borcunuzun olduğunu ,geçmiş borcunuzun olup olmadığını el terminalinden çıkan ihbarnamede görebilecekler.

Yaptığımız yeni sistem kısaca şöyle : Abone ziyareti öncesinde, gidilecek abonelerin bilgileri El Terminali üzerine aktarılır. Abone adresine gidildiğinde, sayaç okuma elemanı, ya sayaç üzerindeki barkod etiketini Terminale okutarak veya abone numarasını el ile Terminale girerek programın bu abone ile ilgili bilgileri bulmasını sağlar. Ekranda görülen abone bilgileri göz ile kontrol edilir . Hatalı bir durum yoksa , tüketimle ilgili gerekli hesaplamalar yapılarak Yazıcıdan ÖDEME BİLDİRİMİ basılır ve vatandaşa verilir.

O günki okuma işlerini tamamlayan sayaç okuma elemanı merkeze gelerek Terminal üzerindeki bilgileri sisteme aktarır. Bu aktarma bir program aracılığı ile otomatik olarak yapılır.

Sosyal Medya da Paylaş