ÖĞRENCİLERİMİZİ MANİSAYA GEZİYE GÖTÜRDÜK

0

BAŞKANIMIZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında Manisa’ya giden öğrencilerimiz ve Belediye Başkanımız Celaleddin Polat Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’i makamında ziyaret ederek, kendilerini konuk ettikleri için teşekkürlerini iletti.
Ziyarette Belediye Başkanımız Celaleddin Polat, “Ben ilk size bu teklifi yaptığımda bizi geri çevirmediniz, bizleri onurlandırdınız. Bu teklifi farklı belediyelere de yapmıştım. Bizim bölgenin geçim kaynağı okumaktır, bölgemiz dağlık olduğu için öğrencilerimiz okumaya ağırlık verdiler. Geçim kaynağı olarak gördükleri için okuma oranı yüksektir. Biz ne kadar okumaya önem versek de biliyoruz ki, Türkiye’nin değişik bölgelerindeki insanlarla aynı koşullara sahip değiliz. Biz hep hayata 2-0 geriden başlıyoruz. Gençlerimiz o hayata sarılıp, başarılarını sadece Türkiye’de değil dünyanın da değişik yerlerine başarılarını duyuruyorlar, imkanlar olmadığından dolayı gençlerimizi farklı belediyelerin vasıtasıyla Manisa ve başka şehirler olsun görmelerini istiyoruz. Özellikle üniversiteye hazırlanan bu genç kesimin, burada hayat nasıl, üniversite nasıl, görsünler istedik. Manisa Büyükşehir Belediyesi başka bir partiden olmasına karşılık olumlu yanıt vererek bizleri kabul etti. Bizim amacımız çocuklarımız bu seneye üniversite tercihi yapacaklar. Bunun için bilgilenmelerini, tecrübe sahibi olmalarını istiyoruz. İstiyoruz ki Tunceli dışını görsünler, fikirleri olsun. Bu isteğimizi karşıladığınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
“İleride belki de buralara hizmet edecekler”
Ziyareti nedeniyle konuklarına teşekkür eden Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ise, amaçlarının hizmet etmek olduğunu belirterek, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ü temsilen sizleri karşıladık, konuk ettik. Başkanımızın ve bizlerin şiarı hizmet etmektir. Partimiz biz seçilene kadardır. Seçildikten sonra rozetimizi bir kenara bırakarak hizmetimizi ederiz. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızdır. Öğrencilerimize de büyük önem veririz. Eğitime de büyük desteklerimiz vardır. Öğrencilerimizi kabul etmek, Manisa’yı görmelerini sağlamak bizim için önemli. İleride belki de buralarda okuyarak, buralara hizmet edeceklerdir” diye konuştu.
Karşılıklı Hediyeler Verildi
Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına Belediye Başkanımız Celaleddin Polat’a porselen tabak ve Manisa’ya özgü hediyelerin bulunduğu çanta takdim etti. Belediye Başkanımiz Celaleddin Polat ise Mustafa Genç’e Tunceli’ye özgü puşu ve yine Hozat’lı Kadınlarımızın el emeği olan organik bez bebek, organik bal takdim etti. Başkan Polat aynı zamanda Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergun Aksoy’a da hediye takdiminde bulundu. Ayrıca Mustafa Genç, ziyarette bulunan öğrencilerimize de hediyeler takdim etti.

Sosyal Medya da Paylaş