HOZAT MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

0

Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, aralarında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik bir gurubu önce kahvaltıda ağırladı ardından da sokak müziği yapanları konuklarıyla birlikte bir süre dinledi. Başkan Polat, “Her an sürpriz olabilir” dedi ve bakın neyi kasdetti:

Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin iptal edilmesine rağmen Tunceli’ye il dışından ziyaretçi akını devam ediyor. Hozat ilçesi hemen her gün il dışından gelen çok sayıda misafirini ağırlıyor.

Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, haftasonu da aralarında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik bir gurubu önce kahvaltıda ağırladı ardından da sokak müziği yapanları konuklarıyla birlikte bir süre dinledi. Başkan Polat, konuyla ilgili Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamada; “Mersin, İzmir, Ankara, İstanbul’dan hemşerilerimiz veya başka illerde yaşayıp da buraya gelen, buraları tanımak isteyen misafirlerimiz oluyor. Bu tur daha önceden festival zamanı için ayarlanmış ancak festival iptal edilince bu bölgeyi, tanımak, kaynaşmak amacıyla gelen konuklarımız bunlar. Bizde memnun olduk, onları davul zurnalarla karşıladık ve bir kahvaltıda ağırladık. Misafirperverliğimizi gösterip, Hozat halkına yakışır bir şekilde ağırladık. Bir grup daha bekliyoruz. Onlarda büyük ihtimal Seyit Cemal Sultan Vakfı üyeleri ve gönülverenler. 3 otobüs olarak gelecekler. Onları da ağırlayacağız. Burada ziyaretgahları gezecekler. Derviş Cemal de kurbanlar kesilip, yenilecek.” dedi.

Önümüzdeki günlerde de il dışından gelen misafirleri ağırlamaya devam edeceklerini belirten Celaleddin Polat, ilçe kalabalıklaştıkça, ilçe insanlarının daha mutlu olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “3-4 gündür misafir ağırlıyoruz. Misafir anlamında trafiğimiz bayağı yoğun. Mutlu oluyoruz tabi. İnsanlar mutlu oldukça bizde mutlu oluyoruz. Onları ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Kapımız herkese açık. Buraları görmek isteyen, yüreği sevgiyle beraber olan herkese sevgi kucağımızı, yüreğimizi açıyoruz.”

Berlin Belediye Başkanı ve eşinin de Hozat’ı ziyaret ettiğini ifade eden Celaleddin Polat, diğer misafirler gibi onları da ağırlamaktan gurur duyduklarının altını çizdi. Polat, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Ağustos’un ortalarına yada sonuna doğru konser düzenlemeyi planlıyoruz. Esnafa, bölgeye katkı olması, kaynaşma ve dayanışmayı arttırmak, baskı psikolojisinden insanları kurtarmak amacıyla konser düzenlemeyi düşünüyoruz. İnsanlar eğlenip stres atsın diye. Halk ve esnafla bir araya gelip bir derlendirme yapacağız. Bakalım, her an sürpriz olabilir.”
kaynak :tunceli emek gazetesi

Sosyal Medya da Paylaş