HAŞERE İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

0

HAŞERE İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR
Bu yıl ilk defa belediyemiz bünyesinde kendi personelimizle başlatığımız ilaçma çalışmalarını , Larva döneminden başlanarak düzenli bir şekilde ulv sistemi ile ilaçlama çalışması ile devam ediyor.

Mayıs -Haziranda Larva ,haziran,Temmuz , Ağustos,Eylül Aylarında ise Kara sinek,Pire,bit ,sivrisnek vb.mücadelemiz etkin ve başarılı bir şekilde devam etmiştir.

Hozat Şehir Merkezi Cevresinde Bulunan Bal arılarının zarar görmemesi için ilaçlama çalışmamız aksam saatlerinde yapılmaktadır.

Hozat Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Haşere kontrol mücadelesi kapsamında sivrisinek, karasinek, pire, bit vb. bulaşıcı hastalık yayabilen zararlıların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu tür zararlılardan bulaşabilecek hastalıkların yayılmasını önlemek için bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri ile çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla ilaçlama yapılmaktadır.
İlaçlama çalışmaları kapsamında uçkun, sivrisinek, larva, karasinek ve kışlak mücadelesi şeklinde hava sıcaklığına bağlı olarak periyodik ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır” denildi.

Sosyal Medya da Paylaş