DERSİM 38 DUVARINDAKİ RESİMLERİMİZİN ONARIMI TAMALANDI VE YERLERİNE ASILDI

0

Hozat Çarşısı yol kenarında kaldırımda bulunan, DERSİM1938 ile ilgili resimleri iklim koşulları nedeniyle yıpranması ve deforme olması nedeni ile Belediye depomuza kaldırmıştık. Resimler zaman içinde tamamen silinme noktasına gelmişti. Ekte de eski resimlerin görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.
Bu resimlerin orijinallerini bulup çözünürlüklerin düzeltilmesi ile tekrar onarılarak yerine koyulacağını ilçe halkımıza açıklamamıza rağmen iftira ve yalan üzerine haber yapmaya çalışan varlığını bu siyasetler üzerine oturtanların ortaya atığı yalan yanlış bilgilere itibar etmeyen onurlu halkımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1938 Dersim Katliamı’nın herkesin belleğinde oluşturduğu ve travması kuşaktan kuşağa devredilen bir yaradır. Bizlerin olduğu gibi onurlu halkımızın da en hassas yaralarından biridir. Bu; hiçbir kurum, parti veya şahsın siyasi çıkarları için kullanacağı basit bir araç değildir. Yapanlar onurlu halkımızın vicdanlarında hak ettikleri mahkûmiyeti göreceklerdir.
Bu vesile ile 4 Mayıs, Dersim ‘38 Tertelêsi’nin anma gününde katledilen insanların anıları önünde saygı ile eğiliyor, rahmet ile anıyoruz.

 

Sosyal Medya da Paylaş