BELEDİYEMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

0

BELEDİYEMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ
Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak Belediyemizde görevli mevcut kadrolu işçi ücretleri için Belediye Başkanımız Celaleddin POLAT ve Genel-İş Sendikası temsilcileri arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Hozat Belediyesi ile DİSK –Genel iş sendikası arasında bir yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Günlük yevmiye ve tüm sosyal haklara yüzde 10 oranında ücret zammı yapıldı. Ayrıca işçilere her ay için sorumluluk zammı, her ay için yakacak yardımı, Aşure yardımı, her gün öğle yemeği-yemek yardımı, yılda iki kez giyim ve koruyucu eşya yardımı, yıllık aile çocuk ve öğrenim yardımı, yıllık ikramiye, 1 Mayıs ödemesi yapılması kararlaştırıldı.
Belediye Başkanımız Celaleddin POLAT “Çalışanlarımızın mutluluğu için biz imkanlarımız çerçevesinde gerekli desteği her zaman veriyoruz. Sendikamız ile sağduyu, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde görüşmelerimizi tamamladık. Toplu sözleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum, sözleşmenin tüm işçi arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Belediye Başkanlığı makam odasında sürdürülen görüşmelerin ardından başkanımız tarafından personelimize ve Sendika temsilcilerine yöresel yemeklerimizden Sırım ikram edildi.

Sosyal Medya da Paylaş