BASINA VE KAMOYUNA

0

TEKZiP
YALAN VE TARAFLI HABER (SÖZDE)MEDYANIN YÖNTEMİDİR, TARAFSIZ ÖZGÜR BASININ DEGİL!..
Bazi sözde haber ajanslarında cesitli tarihlerde carpıtma haberlerle Belediyemize yönelik bir linç kampanyası baslatilmistir.
Söz konusu olan durum Hozat Çarşısı yol kenarında kaldırımda bulunan, 1938 ile ilgili resimlerin iklim koşulları nedeniyle koruma amaçlı kaldırılmasıdır. 2012 yılından beridir çarşı üzerinde duran resimler zamanla silinme aşamasına gelmişlerdir ve neredeyse resimler belli olmayacak düzeydedir.(ki asagidaki resimlere baktığınızda sizlerde göreceksiniz). Zaten silinme aşamasına gelmiş olan resimler kış koşulları sebebiyle daha fazla yıpranmasınlar diye şimdilik geçici olarak Belediyemize ait bir depoya kaldırılmıştır. Diğer taraftan tamamen silinme asanmasina gelmis olan bu resimlerin yenilerini yaptirabilmek icin orjinal cözünürlülügünde olan resimlerin arastirilmasina baslanmıştır ve hedefimiz kış şartları geçtikten sonra burayı daha iyi bir sekilde düzenleyip yeni resimlerle donatmaktır.
Yine sıva üzerine yazilmis olan „Dersim 38“ yazısı sıvanın kabarmasi sonucu biz göreve başlamadan önce silinmiş, mevcut duvar her yil boyanmasına rağmen üstten aldigi nem nedeniyle her yil dökülmektedir.
Durum böyleyken. Bazı haber ajanslari ve sosyal medya platformlarinda bu olayın aslı saptırılarak, Belediyemize ve Şahsıma karşı iğrenç iftiralar ve linç kampanyası baslatılmıştır. Bir gün bile Hozat halkının yararına ne yapılabilir diye kafa yormayan bu tür zihniyetler, oturduklari yerden nasıl olurda iş yapan çalışan birlerini karalarım mantığıyla hareket etmektedirler.
Habercilik ilkesi gereği bu tür bir haber yapılmadan önce olayların taraflarına ulaşılır ve neden? Sorusu sorulur, Ki bunu formalitede olsa havuz medyası bile yapıyor. Fakat bu haberi yapan zihniyetler bir defa bile bize ulaşma çabası sarfetmemiş!, hiçbir şekilde bizimle görüşmeden sebepleri ve nedenlerini sormadan, özelde Hozat belediyesi ve Şahsıma olmak üzere genelde Hozat halkina karşı bir linç kampanyası başlatılmıştır.
1938 hepimizin belleğinde oluşturulmuştur ve travması kuşaktan kuşağa devredilen bir yaradır ve bizlerin olduğu gibi onurlu Halkımızında en hassas yaralarından biridir. Bu hicbir kurum parti veya kişinin siyasi çıkarları için kullanılacak bir araç değildir.
Bu yazıyla yapılmış olan haberi tekzip etmekte ve bu kişileri bu kadar samimilerse yeni projenin oluşturulmasında katkı sunmaya davet ediyoruz.

Sosyal Medya da Paylaş