ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HOZATIMIZIN SU DEPOLARINI ONARIYOR

0

Belediye başkanımız Celaleddin POLAT göreve geldiği ilk günden itibaren kısıtlı bir bütçeye sahip belediyemize kaynak yaratmak için birçok girişimde bulunmuştur. Başkanımızın sorunlar karşısındaki azimli mücadelesini gören Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ’ nün daveti üzerine Adana’ya gitmiş, ilçenin içme suyu konusundaki yaşanan sıkıntılarını aktarmış ve gerekli yardımların yapılacağı sözünü almıştır.
Başkanımızın ilçeye dönmesinden kısa bir süre sonra Sayın Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatı ile ASKİ Teknik ekibi ilçemize gelmiş içme suyu konusunda yaşanan sıkıntıları tespit edip projelendirme işlerini yapmışlardır.
1970 -1980’lerde yapılan ilçemizin ana depolarında sürekli aksaklıklar yaşanmaktaydı. Gerek yatay motor -pompalar gerek elektrik aksamları sürekli arıza vermeye başlamış, tam anlamıyla verim alamaz hale gelmiştik.
Projenin uygulama ilk ayağında depo onarımları, yatay pompalarının yerine son sistem dalgıç pompa ve motor sistemin kurulumu yapılarak yaşanan aksaklığın büyük bir kısmı giderilmiştir.
Projenin devamında ise 7 km asbest boruların değişimi, yeni su kaynakların ana şebekeye bağlanması ve yeni bir depo yapılması planlanmaktadır.

SÖZÜNÜN ERİ BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜRLER
Belediye Başkanımız Celaleddin POLAT “ Değerli Başkan Hüseyin SÖZLÜ’yü ziyaretimiz sırasında ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan içme suyu konusundaki sıkıntılarımızı aktardım. Söz verdi ve bu kadar kısa süre içinde bize kardeş elini uzattı.Adana’dan Hozat’a Bu kardeşlik köprüsünün mimarı oldu. Kendisine Şahsım ve Hozat halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Sosyal Medya da Paylaş